Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

BOSTON airplane

Podczas pobytu na wschodnim wybrzeżu USA postanowiliśmy odwiedzić Boston. Miasto znajduje się około 345 km od Nowego Jorku. To stolica stanu Massachusetts. Jedno z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych, które posiada wiele ciekawych i historycznych budynków. To właśnie tu znajduje się Harvard University (Uniwersytet Harvarda) i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 

 

Spędziliśmy tu cztery dni w hotelu Commonwealth mieszczącego się na jeden z głównych ulic miasta.

Dosłownie za ścianą, tuż pod hotelem znajaduje się stacja metra. Natomiast kilka minut spacerkiem z hotelu dotrzeć możecie do Fenway Park, stadionu baseballowego.

A wieczorkiem pospacerować po okolicznych i malowniczych uliczkach...

 

Ciekawym miejscem położonym niedaleko hotelu jest Newbury Street, gdzie znajduje się pełno sklepów, butików, restauracji i barów, no i oczywiście turystów i studentów.

Możecie odwiedzić także Trinity Church, czyli Kościół Trójcy Świętej, który mieści się w okolicy. 

Idąc sobie dalej spacerkiem dotrzeć możecie do jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Bostonu - Beacon Hill. Okolica otoczona jest pięknymi, szeregowymi kamienicami z cegły. Po zrobieniu sobie kilku fajnych fotek dotrzeć mozecie do najstarszego parku miejskiego w USA Boston Common. Tu możecie rozpocząć około czterokilometrowy spacer po The Freedom Trail - Szlaku Wolności.

Ścieżka ta przebiega przez 16 miejsc, które miały wpływ na historię Stanów Zjednoczonych. Szlak wytyczają głównie czerwone cegły znajdujące się na chodniku. Ciekawymi przystankami będą:

Massachusetts State House, gdzie mieści się siedziba rządu stanu.

Granary Burying Ground jeden z najstarszych cmentarzy w Bostonie i miejsce pochówku znanych postaci z historii USA. Old South Meeting House, zabytkowy budynek kościoła, gdzie dawniej odbywały się tu Boston Tee Party. Często nazywany Domem spotkań. Swojego czasu najstarszy budynek w Bostonie.

Boston Irish Famine Memorial, pomnik położony w centrum miasta. Tuż obok znajduje się najstarszy, komercyjny budynek The Old Corner Bookstore

Old State House, gdzie naprzeciwko budynku doszło do masakry bostońskiej.

Jeśli macie ochotę skosztować przysmaków lokalnej kuchni, to z pewnością musicie zboczyć z trasy i odwiedzić Quincy Market.

Możecie zjeść tu owoce morza (w tym słynną zupę clam chowder i kanapkę lobster roll). Dla mniej lubiących owoce morza proponujemy przepyszną pizzę po meksykańskie burrito. Najedzeni możecie wyruszyć dalej w trasę Freedom Trail... i zatrzymać się we włoskiej dzielnicy North End na espresso.

Tu znajduje się Paul Revere House. 

Zamieszkiwany kiedyś przez amerykańskiego patriotę Paula Revere'a. Kierując się szlakiem w stronę Bunker Hill natraficie na Old North Church. Jest to najstarszy, stojący kościół w Bostonie. Copps Hill Burying Ground jest to drugie najstarsze miejsce pochówku w mieście.

Posłużyło także brytyjczykom jako miejsce ostrzału kolonialistów podczas rewolucji. To także ostatni przystanek przed przejściem do Charlestown, historycznej dzielnicy o irlandzko - amerykańskich korzeniach.

Znajduje się tu Boston National Historical Park, gdzie zobaczyć możecie najstarszy okręt wojenny na świecie, który powrócił do swojego miejsca narodzin - Bostonu.

Kończąc spacer po Freedom Trail dojdziemy do Bunker Hill, gdzie znajduje się monument o tej samej nazwie, poświęcony pierwszej bitwie rewolucji. 

Ostatni dzień poświęcić możecie na spacer po Marinie,

 

a także skorzystać z atrakcji jakie oferują na miejscu, np. rejs statkiem po rzece Charles, z kąd podziwiać możecie widoki na miasto.

Boston jest niewątpliwie miastem, które warto odwiedzić. Zachwyca wspaniałą kuchnią, ilością zabytków i atrakcji. Polecamy !!!

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane