Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

IDAHO i ziemniaki :-))) airplane

             Idaho to stan, który słynie z największej uprawy ziemniaków w całych Stanach Zjednoczonych. Często nazywany jest "ziemiaczanym stanem", właśnie z uwagi na ilość uprawianych ziemniaków. To kolejny ze stanów, który ma wiele do zaoferowania. Trafiliśmy tu jadąc z Nevady...

 

Odwiedziliśmy:

Idaho Potato Museum & Potato Station Cafe

to miejsce, gdzie musicie się koniecznie zatrzymać. Bilet dla dorosłych kosztuje 6$. My spędziliśmy tu około godzinki. W całym muzeum unosi się zapach smażonych ziemniaków. Na miejscu znajdziecie sklep z pamiątkami i oczywiście kawiarnię, w której oprócz kawy oferują oczywiście ziemniaczki 😀.

 

Shoshone Falls Park

 

 

 

 

Za wjazd do parku zapłaciliśmy 25$. Niestety nie obowiązuje tu karta America The Beautiful. Wjechaliśmy do parku około godziny 8 rano. Nie spędziliśmy tu za wiele czasu, ponieważ pogoda nam nie dopisywała w ten dzień😒. Było chłodno i padał deszcz (połowa czerwca). Niektórzy ludzie mówią, że Shoshone Falls jest jak Niagara Falls. Jednak według nas nie ma żadnego porównania - tzn. Niagara Falls jest o wiele większy i piękniejszy. Mieliśmy okazję tam być, więc jakieś tam porównanie mamy. Ale o tym napiszę w innym poście...

 

Sam park położony jest na rzece Snake i rzeczywiście sama rzeka wygląda jak wijący się wąż😀.

 

Zatrzymaliśmy się w miejscowości Twin Falls, skąd do parku mieliśmy zaledwie 5km. Ta mała miejscowość oferuje przepyszne jedzenie w South Market od pieczonych ziemniaków oczywiście, po hamburgery, wędzony mostek i sushi😋. To wszystko znajdziecie w jednym miejscu z możliwością zjedzenia w środku lub na zewnątrz, gdzie w sezonie możecie posłuchać muzyki na żywo😋😍😋 i wypić Margaritę. 

 

 

 

Perrine Bridge

 

to kolejne z miejsc wartych odwiedzenia podczas pobytu w Idaho.
Zaledwie 7 minut jazdy samochodem z miasteczka. Na miejscu jest  Visitor Center, gdzie możecie kupić pamiątki i coś do picia. Most to czteropasmowe przęsło łukowe, które prowadzi amerykańską autostradę 93 nad Kanionem Snake. Robi niesamowite wrażenie i wygląda na żywo lepiej niż na zdjęciach 😉.

To tyle z naszego pobytu w ziemiaczanym stanie. Pamiętajcie, jeśli tu traficie, koniecznie
MUSICIE ZJEŚĆ ZIEMNIAKA 😆😀😋 !!!

 

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane