Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

NIAGARA FALLS airplane

Do Niagara Falls w prowincji Ontario, w Kanadzie wybraliśmy się pod koniec sierpnia jadąc samochodem ze Stanów Zjednoczonych.

Granice przekraczaliśmy w miasteczku Bufallo. Pogoda nam dopisywała, więc mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji bez przeszkód. Musicie pamiętać, że samo ETA nie wystarczy, by przekroczyć granicę w Kanadzie. Muscie mieć pobraną w telefonie aplikację ArriveCAN. Gdzie skanujecie swoje paszporty i uzupełniacie dane wg wskazówek. Aplikacja jest niezbędną rzeczą, którą musicie okazać celnikowi na granicy Buffalo - Niagara Falls. W przypadku jej braku, grzywna wynosi nawet 7000 $. Uwierzcie nam, wiemy coś na ten temat ... 

I tak nasza pierwsza przygoda z Kanadą zaczeła się od zameldowania w hotelu The Oakes Hotel Overlooking the Falls z wspaniałym widokiem na wodospad. Hotel położony blisko wszystkiego, by swobodnie poruszać się pieszo po mieście. Pokoje przestronne i przede wszystkim czyste. 

Niagra Falls, wodospad, a w zasadzie trzy wodospady: Horseshoe, American Falls i Bridal Falls, położone na granicy USA i Kanady. Jeden z siedmiu cudów świata i jedna z najpopularniejszych atrakcji Kanady.

Podobno widok na wodospad ze strony kanadyjskiej jest atrakcyjnieszy dla turystów, niż ze strony amerykańskiej :-)

Najbliżej położonym dużym miastem jest Toronto (odległość około 125 km). Podczas zmroku, wodospad oświetlany jest kolorami, które zmieniają się o róznych godzinach. Każdego dnia o godzinie 22:00 na terenie wodospadu odbywają się pokazy fajerwerków, które tworzą niesamowitą atmosferę ... Jakby to powiedział amerykanin: widok jest spektakularny :-).

Zachęcamy do skorzystania z wycieczki, która obejmuje:

rejs łodzią, skąd zobaczyć możecie wodospad z bliska i poczuć go na własnej skórze :-) (obowiązkowe płaszczyki przeciwdeszczowe),

  

następnie udacie się na Journey Behind the Falls, by stanąć pod/za wodospadem i podziwiać widoki zapierające dech w piersiach...

 

 

Skylon Tower, czyli 160 metrowa wieża widokowa, gdzie możecie spojrzeć na wodospad troszkę z innej strony.

 

Niagara Whirlpool, czyli "naturalna wirówka na rzece Niagara"....

 

My skorzystaliśmy z opcji wycieczki w małej sześcioosobowej grupie. Bilety zakupiliśmy Get Your Guide.

Podróżując samochodem malowniczą trasą Niagara Parkway możecie odwiedzić słynny Floral Clock, który znajduje się w Niagara Parks. Powstaje on z tysiąca kwitnących roślin. Na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Jadąc dalej możecie odwiedzić cudowne, małe miasteczko Niagara on the Lake, znajdujące się zaledwie 16 mil od Niagara Falls.

Tu znajdziecie pełno urokliwych sklepików z pamiątkami, butiki i restauracje. Spacerując główną ulicą podziwiać możecie budynki, które przedstawiają architekturę minionych lat. Możecie także skręcić sobie w mniej tłoczne boczne uliczki.

Miasto otoczone jest kolorami za sprawą ozdobnych kwiatów i krzewów. Nadaje mu to jeszcze większego uroku.

Jest to niewątpliwie miejsce, które jest warte odwiedzin. 

Wracając już do hotelu w Niagara Falls, postanowiliśmy zjechać z trasy i odwiedzić Fort George, historyczne miejsce. Niestety było już zamknięte, więc pozostało nam poczytać sobie o tym w internecie :-)

Clifton Hill najpopularniejsze miejsce w mieście.

Street of Fun to miejsce obowiązkowe, z uwagi na wiele atrakcji dla całej rodziny. Tu możecie skorzystać m.in. z Niagara Skyweel - największy, gigantyczny młyn w Kanadzie, z kąd podziwiać możecie niesamowity widok na wodospad Niagara :-). Tu właśnie zjedlismy jeden z najlepszych posiłków w Kanadzie, w Ruby Tuesday. 

Spędziliśmy tu dwa wspaniałe dni. Niagra Falls to fascynujące miejsce z niesamowitymi widokami, piękną zielenią dookoła i przepysznym jedzeniem. Nie jest to miejsce, do którego wraca się ponownie... Jednak, jeśli zastanawiacie się, czy warto wybrać się tu będąc w USA, czy w Toronto, to nasza odpowiedź brzmi: oczywiście, że TAK :-)

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie Niagara Falls Tourism.

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane