Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

PHILADELPHIA I AMISH VILLAGE airplane

Filadelfia...

jedno z większych miast pod względem liczby ludnośći w Stanach Zjedoczonych. Położona w północno - wschodniej części kraju, w stanie Pensylwania niedaleko Nowego Jorku (około 150 km). Pierwsza stolica kraju przed Waszyngtonem. Miasto często nazywane jest przez mieszkańców po prostu Philly.

Zatrzymaliśmy się tu niestety tylko na jedną noc. Naszym kolejnym przystankiem miał być Waszyngton/D.C. Mimo tak krótko spędzonego tu czasu, możemy się z wami podzielić kilkoma wrażeniami ... 

To właśnie tu znajdują się słynne The Rocky Steps, gdzie kręcone były sceny do filmu Rocky, po których wbiegał bohater filmu Sylvester Stallone. Ciekawostką jest, że w rzeczywistości schodów jest 72, a aktor podczas zdjęć do filmu wbiegał tylko po kilkunastu z nich.

Docelowo schody te prowadzą do Philadelphia Museum Of Art. Więcej informacji znajdziecie klijając w linki. Tuż obok znajduje się pomnik z brązu upamiętniający słynnego boksera Rocky'ego Balboa.

Independence Hall - jedna z najbardziej znanych atrakcji w Filadelfii. Miejsce mające ogromne znaczenie dla Amerykanów, bo to właśnie tu podpisana została Deklaracja Niepodległosći oraz uchwalona Konstytucja Stanów Zjednoczonych. Dawniej w budynku znajdował się Liberty Bell (Dzwon Wolności), symbol wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dziś znajduje się on po drugiej stronie ulicy jako eksponat muzealny.

 

Eastern State Penitentiary to dawne, amerykańskie więzienie, gdzie swoją karę odbywał m.in. Al Capone. Zakład karny jest nieczynny od 1971 roku. Obecnie pełni funkcję muzeum narodowego. 

Będąc w Filadelfii musicie spróbować słynnej Philly Cheesesteak. To kanapka z grilowaną i siekaną wołowiną, sosem serowym, cebulą i papryką. Możecie ją zakupić dosłownie w każdym barze ulicznym. Warto, bo smakuje wyśmienicie :-)

Do stanu Pensylwania wybraliśmy się nie tylko by zobaczyć Philly, ale również by odwiedzić słynną w Stanach Zjednoczonych The Amish Village.

To wyjątkowe miejsce znajduje się w tzw. Landcaster County. Amisze stanowią chrześcijańską wspólnotę protestancką, która wywodzi się ze Szwajcarii. Zwiedzając wioskę Amiszów zapewniamy was, że uzyskacie autentyczne spojrzenie na ich styl życia. Dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat kultury i obyczajów tej społeczności. My zdecydowaliśmy się na 90 minutową wycieczkę autobusem z przewodnikiem. Podczas jazdy zatrzymacie się w kilku  marketach, gdzie będziecie mogli kupić lokalne wyroby. Ważne jest, że podczas całej wycieczki (busem) obowiązuje zakaz nagrywania i robienia zdjęć Amiszom. Po powrocie istnieje możliwość zwiedzania odpowiednika naszego skansenu - Amish Village.

Mała wisoka, gdzie zobaczyć możecie powozy konne, szkołę, stodołę i wiele innych ciekawych rzeczy, obrazujących codzienne życie tej społeczności.

Bilety możecie zakupić na miejscu we wiosce oraz przez internet. My zakupiliśmy bilety na miejscu.

Więcej informacji na ten temat uzyskacie bezpośrednio na stronie The Amish Village. Jest to niewątpliwie miejsce interesujące, które mimo informacji jakie uzyskaliśmy zostawia wiele do myślenia...

Po wycieczce prowadzącej trasą Amiszów zgłodnieliśmy i zdecydowaliśmy się pozostać dalej w klimacie i skosztować ich kuchni. Zatrzymaliśmy się w Dienner' s Country Restaurant. Samochodem kilka minut od Amish Village. Oferują tu przepyszne i domowe jedzenie. Przez chwilę poczuliśmy się jak u mamy :-)

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane