Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

POMPEJE/WEZUWIUSZ/NEAPOL airplane

Uwielbiając podróże, zdecydowaliśmy się wrócić poraz kolejny do Włoch - Kierunek Rzym, z opcją zobaczenia czegoś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Zdcecydowaliśmy, że Rzym będzie tym razem naszą bazą wypadową. I tak spędzając tydzień ferii zimowych udało nam się odwiedzić Pompeje, Wezuwiusza i oczywiście Neapol.

A o Rzymie będzięcie mogli poczytać w osobnym poście:-)

Napoli. Miasto szalone, głośne, zatłoczone i strasznie brudne. Ze stacji kolejowej w Rzymie Roma Termini pociągiem linii FRECCIAROSSA trafiliśmy do Napoli Centrale. Klikając w link możecie sprawdzić aktualny rozkład i ceny pociągu, które są codziennie inne. Korzystając z firmy Tramvia Napoli udaliśmy się autobusem, by zobaczyć Pomepeje i Wezuwiusza. Za jeden transport  zapłaciliśmy 58 euro (2osoby dorosłe i 1 nastolatek). Na stronie internetowej znajdziecie rozkład jazdy autobusów do poszczególnych atrakcji. 

Pompei.

Miasto, które zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz - dosłownie zalane lawą...

Pełno tu uliczek i zakamarków, w które z pewnością warto jest zajrzeć.

Położone około 20 km od Neapolu. Spędziliśmy około 4 godzin, spacerując wzdłuż i wszerz starożoytnego miasta.

Mając troszkę wyobraźni możecie na chwilkę przenieść się w czasie.

Czując niedosyt musieliśmy udać się na miejsce zbiórki (wejście/wyjście główne), skąd zabrał nas autobus z powrotem do Neapolu - stacja Napoli Centrale.

Bilety zakupiliśmy na miejscu.

Wezuwiusz, czyli po włosku Vesuvio. 

Niesamowite miejsce... Aby wejść na teren wulkanu musicie zakupić bilety online... tzn. przed głównym wejściem znajduję się tabliczka z kodem QR. Musicie połączyć się z darmowym Wi-Fi, zeskanować kod i wejść na stronę, gdzie trzeba kupić wejściówki. Możecie na chwilę stracić cierpliwość, ponieważ wcale nie jest łatwo to zrobić... będziecie, zobaczycie i ocenicie sami... Napisać mogę tyle... WARTO SIĘ TROSZKĘ PODENERWOWAĆ :-).

Kiedy wam się uda, czeka was około godzinna wyprawa w górę... kierunek Wezuwiusz... Trasę umili wam wspaniały widok na Neapol...

Po drodzę możecie zrobic sobie dwa przystanki, gdzie serwują winko, przekąski i pamiątki.

Ostatnim (trzecim) przystankiem będzie już Pan Wezuwiusz w całej swojej okazałości...

Tu oczywiście też pamiątki, winko i przekąski...plus cd. widoku na Neapol... Udanej wyprawy:-)

Po zwiedzaniu mieliśmy chwilkę wolnego czasu (około 2-3h), by spędzić ten czas w samym Neapolu...

I to, co zostało nam pozytywnego w pamięci po spędzeniu "kilku chwil" w Neapolu to PIZZA VESUVIO...


Smaczna, inna niż wszystkie i oczywiście neapolitańska :-). Zjedzona, ale niezapomniana :-)

Niestety więcej na temat samego Neapolu nie mogę Wam napisać... Z pewnością jest to miasto, z którego możecie wybrać się zobaczyć dwa wspaniałe miejsaca - Pompeje i Wezuwiusza...

Udanej podrózy i wspaniałych wrażeń... (nie tylko tych smakowych) !!!

 

 

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane