Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

PUSTYNIA MOJAVE airplane

Niektórzy stwierdzą, co ciekawego może być na pustyni ?? Przecież tam nic oprócz piasku nie ma. Po co jechać ?? Szkoda czasu !!! Dla nas okazało się, że było zupełnie innaczej...

Pierwszy przystanek to malutkie, opuszczone miasteczko OATMAN. Mieszka tu zaledwie 150 osób. Położone przy dawnej Route 66.

 

Spotkać możecie tu osła i zrobić sobie z nim fotki.

   

   

Odwiedzić starą ulicę pełną sklepików, popatrzeć na kaktusiki małe i duże. Napić się czegoś zimnego i przysiąść chwile w dowolnym miejscu, by podziwiać cudowne widoki...i dalej wyruszyć w trasę...

 

Pustynia Mojave wcale nie obrazuje samego piasku. Jest tam mnóstwo rzadkiej roślinności. Pełno krzewów, ale niewiele drzew. Nie będziemy się bawić w ogrodnika, ale jeśli ktoś uwielbia naturę, koniecznie musi wybrać się na przejażdżkę po Kelbaker Road.

 

Utwardzona droga i jedna z najbardziej ruchliwych tras przez rezerwat Mojave National Preserve, gwarantuje świetne zdjęcia i niezapomniane widoki. Jak widzicie poniżej, udało nam się zrobić fotki bez żadnego pojazdu na drodze.💚💚💚Pogoda dopisywała, był upał (około 40 stopni Celsjusza W CIENIU), ale my i tak daliśmy radę, przecież w samochodzie była klima !!! 😎😎😎

 

 

Bardziej ambitni mogą zajechać i zwiedzić jaskinię Mitchell Caverns.

więcej informacji znajdziecie klikając tu

Nam się nie udało, ponieważ w okresie czerwiec - sierpień trzeba zarezerwować sobie wcześniej bilety na zwiedzanie z przewodnikiem:-/. Bardzo żałowaliśmy, że tego nie zrobiliśmy, ponieważ sama droga była przecudowna. Mnóstwo niespotykanych roślin, świetne miejsca na fotki ;-)

My ich nie zrobiliśmy za wiele, bo nie było czasu. Trasa przez pustynię pochłonęła nas całkowicie. Cały przejazd zajmuję tylko około 3h !

Tak na marginesie, jeśli ktoś z Was nie może odwiedzić Parku Yoshua Tree, to niech się nie załamuje, bo drzewa Yoshue'go rosną nawet na pustyni😆😉😁. Nie mamy za wiele fotek, bo uwieżcie nam -jadąc tą trasą SZCZENA OPADA :-))

Na pustynnej trasie możecie zjechać sobie do Kelso Depot - dawna stacja kolejowa. Niestety obiekt jest tymczasowo zamknięty, ale teren dookoła otwarty i bezpłatny dla odwiedzających.

 

 Pustynia Mojave okazała się czymś, co całkowicie pozytywnie mnie zaskoczyło. Przejazd przez nią samochodem był niesamowitym przeżyciem. Jest ona na jednym z pierwszych miejsc, do których z pewnością bym wróciła :-),mimo upałów, których nie znoszę...

Może gdyby było to troszkę bliżej 😁😃😄😉 bywałabym tam częściej ;-))

  

 

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane