Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

YELLOWSTONE airplane

Yellowstone to najstarszy i chyba najsłynniejszy narodowy park na świecie, który znajduje się na terytorium stanów Wyoming, Montana i Idaho. Słynie z gejzerów, wulkanów błotnych, gorących źródeł, wodospadów. Warto wspomnieć, że znany jest również z wysokiego prawdopodobieństwa spotkania niedźwiedzia brunatnego i czarnego, bizona amerykańskiego , łosia i wielu innych gatunków zwierząt, ale przejdźmy do sedna... :-)

Przed planowanym wypadem do parku zatrzymaliśmy się w miasteczku Island Park w stanie Idaho. Znaleźliśmy przeuroczy i klimatyczny hotel, w którym zatrzymaliśmy się na dwie noce.

Wjazd do parku zaplanowaliśmy na 7 rano, ale i tak okazało się , że mogliśmy zrobić to jeszcze szybciej. Pełno chętnych turystów powodowało ogromne korki przed samy wjazdem do parku od strony West Yellowstone.

Pełno Bizonów, które przechodząc przez drogę powodowały kolejne korki:-). Służby parku kierowały ruchem, by nikt z kierowców nie zrobił krzywdy sobie i zwierzętom. Zapewniamy jednak, że warto odczekać swoje :-)

Pierwszy dzień w parku i zaliczyliśmy tak zwanego Grand Loop'a. Pierwsze nasze punkty to Maiden's Grave Spring i Old Faithful.

Ważne, żeby sprawdzić w Visitor Center, o której jest wybuch gejzera !!! Sam jego wybuch robi wrażenie, ale jeśli go ominiecie, z pewnością nie będzie to wielka strata. W parku jest mnóstwo ciekawszych punktów do odhaczenia.

Zwiedzając park, możecie spotkać, np.:

 

 

 


Continental Divide położony na wysokości 8391 stóp.

Punkt West Thumb to kilka ciekawych gejzerów.

 


Mud Volcano to punkt w parku, gdzie znajdują się błotniste, bulgoczące i śmierdzące wulkany :-) Natomiast Mammoth Hot Springs to poprostu miniaturka Pamukkale, co widać na zdjęciach ;-)).

 

Kolejny dzień i niestety te same korki :-/ .Ciąg dalszy pięknych widoków, począwszy od Middway Geyser Basin

 

 

po Biscuit Basin, które zrobiło na nas największe wrażenie.Magiczna gra kolorów :-) Długość ścieżki to 800m.

 

 

Nasza przygoda z parkiem skończyła się po południu drugiego dnia, z kąd wyruszyliśmy do miasteczka CODY - stolicy RODEO, ale o tym w innym poście... :-))

Park Yellowstone okazał się dla nas miejscem najpiękniejszym, najcudowniejszym, najciekawszym, najlepszym i wszystkie inne naj, naj ...

 

Poświęciliśmy mu TYLKO dwa dni, ale ja mogłabym zostać tam na dłużej, a nawet tam zamieszkać :-))
Umieściliśmy ten park na pierwszym miejscu naszej listy !!!

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane