Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

YOSEMITE - CALIFORNIA airplane

Park Narodowy Yosemite to kolejna perełka Stanów Zjednoczonych. Położony jest on w środkowej Kalifornii na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Charakteryzuje się formacjami skalnymi i licznymi wodospadami...

Wybraliśmy opcję zakwaterowania w Oakhurst (link do hotelu) z uwagi na bliskość wjazdu do Parku, przebiegającego przez punkt Mariposa Grove, którą mieliśmy zamiar odwiedzić w drodze powrotnej z doliny. Co tym samym daje możliwość wjazdu do doliny niesamowicie widokową trasą, wprowadzającą nas prosto do Tunnel View.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy wcześnie rano około 7 byliśmy już na bramkach wjazdowych. Był to środek tygodnia. Pogoda dopisywała, nie było za gorąco, a słoneczko towarzyszyło nam cały dzień. Park, jak wiele innych możecie zwiedzać oczywiście własnym samochodem lub Shuttle Busem. Wybór należy do was. My zdecydowaliśmy się na korzystanie w większości z własnego auta. Sami decydujecie, gdzie, kiedy i na jak długo chcecie się zatrzymać. Jest to wygodna i dobra opcja dla ludzi ceniących sobie swój czas i pewnego rodzaju wygodę podczas zwiedzania.

Pierwszym punktem był oczywiście Visitor Center w dolinie(nasza córka zbierała pieczątki do paszportu, który możecie zakupić w każdym parku😀,tu akurat w visitor center Yosemite Valley).

Zapewniamy, że bawi się cała rodzinka😉😉😉.

Tunnel View to pierwszy i zarazem najpiękniejszy punkt, wjeżdżając do parku od miejscowości Wawona, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie parku.

Potem zjechaliśmy do Doliny Yosemite Valley.

 

Jest bez wątpienia punktem obowiązkowym do odwiedzenia. Jest bardzo popularna wśród turystów. Można tu dotrzeć samochodem. Poruszanie się własnym pojazdem jest dozwolone, jednak w celu ograniczenia emisji spalin i hałasu dostępne są na miejscu regularnie kursujące busy. Dolina jest bardzo widokowa. Lower Yosemite Falls są umieszczone blisko trasy tzw. pętli. Każdy sobie poradzi, żeby tam spokojnie dojść. 

El Capitan natomiast to jeden z najbardziej cenionych celów wspinaczkowych. Nam udało się zauważyć wspinających się ludzi.

Po chwili odpoczynku, wybraliśmy się do spektakularnego punktu Mariposa Grove.

To zagajnik sekwoi położony na terenie parku. Na miejscu jest oczywiście parking, gdzie zostawiamy samochód i dalej poruszamy się bezpłatnym busem, który dowozi nas do miejsca, gdzie możemy rozpocząć wędrówkę. (Ważne, żeby sprawdzić, czy na pewno busy kursują, ponieważ zdarza się, że mogą one nie kursować). Mamy cztery opcje trasy do wyboru. Trwające od 1h do 6h. My zdecydowaliśmy się na opcję Grizzly Giant Loop. Spokojnym spacerem po drodze wpadając na Bachelor & Three Graces

 

 dotarliśmy do olbrzyma o nazwie Grizzly Giant, gdzie poznaliśmy przeuroczą wiewiórkę:-).

 

 

Po zrobieniu kliku fotek i nagrania filmiku z udziałem naszej nowej koleżanki udaliśmy się do punktu California Tunel Tree.

 

Punkt Mariposa Grove możecie zwiedzać sobie także konno. Więcej informacji na ten temat uzyskacie w Wawona Stable.

 

Do parku najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. Latem niestety wodospady wysychają. Jeśli mamy jeden dzień na zwiedzanie parku, polecamy rozpocząć je od zwiedzania doliny, ponieważ z każdą godziną jest coraz trudniej znaleźć miejsce parkingowe. Udanej wyprawy i świetnej zabawy !!!

GDZIE JUŻ BYLIŚMY airplane